Jeżeli chcesz spróbować standardowej kuchni polskiej, przestań kalkulować swoje kalorie. Typowe posiłki są niesłychanie obfite oraz wielokrotnie zawierają dużo mięsa. Wystarczy jednakże spróbować tylko odrobinę, żeby odkryć, że są de facto smaczne oraz godne paru kęsów więcej. Najbardziej rekomendowanymi potrawami są: bigos, kotlet schabowy, pierogi i gołąbki. Rodacy chwalą się, że dwoma fundamentalnymi produktami jakie spożywają na co dzień jest chleb i krajowa kiełbasa.

restauracja w Krakowie

•    Tradycyjna kuchnia polska jest prawdziwą bombą kalorii, jednakowoż kiedy raz się jej spróbuje – nie jest się w stanie oprzeć się kuszeniu, by nie sięgnąć po znacznie więcej.
•    Jest bogata w rozmaite rodzaje mięsa (wieprzowina, kurczak, wołowina) oraz słynna z fenomenalnego chleba i dobrych kiełbasek (lepszych aniżeli niemieckie!).
•    Menu polskie jest bez ustanku wzbogacane o nowatorskie smaki, czasem nawet egzotyczne.

Jakich artykułów nie może zabraknąć w stereotypowej krajowej kuchni?

Krakow Restaurant

W największym stopniu przeciętnymi składnikami kuchni lokalnej są kapusta kiszona, buraczka, ogórki (korniszony), śmietana, kalarepa, grzyby, kiełbaski i wędzona kiełbasa. Posiłek nabiera smaku za pomocą ziół oraz marynat takich jak majeranek, koperek, kminek, pietruszka bądź pieprz. Najpopularniejsze desery to ciasta oraz ciastka. Kieliszek wódki jest dobrym uzupełnieniem świątecznych posiłków oraz pomaga strawić potrawy.

Skąd krajowa kuchnia czerpie wenę?

•    Polska kultura zawsze integrowała elementy ze swoimi sąsiadami, można w niej również odkryć naprawdę przepisów o żydowskim pochodzeniu.
•    Obecnie polskie menu bezustannie się zmienia, pod wpływem przeróżnych, w pewnych sytuacjach egzotycznych potraw.
•    Oprócz schematycznych restauracji specjalizujących się w krajowej kuchni, w miastach Polski można się rozsmakować też w wegetariańskich bufetach, oraz w restauracjach serwujących dania kuchni włoskiej, francuskiej oraz azjatyckiej.

Podsumowując – jaka jest tradycyjna polska kuchnia?

Ekscytująca, bogata, smakowita i w pewnych momentach straszna (wszystkie te pikle!). Całe szczęście w sieci wolno dzisiaj z łatwością znaleźć wszelkie te przepisy kulinarne, potrawy na desery, opisy standardowych potraw oraz optymalne polskie napoje i weselić się tymi schematycznymi smakami na co dzień.